Restauracja „Przy Zamku” od 20 lat znajduje się na Placu Zamkowym w samym sercu warszawskiego Starego Miasta. Z okiem naszej restauracji rozpościera się widok na Zamek Królewski. Wizyta w naszej restauracji to podróż w dawno minione, coraz bardziej odległe, ale jakże chętnie wspominane czasy. Również wnętrze zostało urządzone w nawiązaniu do polskich tradycji myśliwskich. „Przy Zamku” to doskonałe miejsce na romantyczną kolację, na obiad w rodzinnym gronie, na spotkanie z gośćmi, którzy odwiedzając Warszawę chcą poczuć istotę naszej kultury i prawdziwy smak polskiej kuchni. XVI wieczna Polska to przede wszystkim niepowtarzalny koloryt polskiej kultury szlacheckiej, w której gościnność i znakomite jedzenie odgrywały czołową rolę. To właśnie ten nastrój i te wspomnienia chcemy odkryć przed naszymi Gośćmi.

Specjalizujemy się w typowo polskiej kuchni. Każdego dnia dokładamy starań, aby uraczyć naszych Gości potrawami stworzonymi z najwyższej jakości świeżych składników, które przygotowujemy według sprawdzonych, tradycyjnych receptur. Nasza kuchnia to dziczyzna, znakomite mięsa, drób, grzyby – specjały od wieków kojarzące się z Polską.

Kuchnia staropolska to rozmaitość smaków i aromatów. Ambitny materiał na połączenia winno-kulinarne ze względu na użyte sosy, zioła i korzenne przyprawy. Dawniej z dobrym smakiem wybornego mięsa łączono satysfakcję z polowania, dzisiaj wystarczy nam wyśmienity smak potraw przywołujący na myśl staropolskie obyczaje. Gulasz-zupa podawana z domowymi kluseczkami w kociołku myśliwskim, ręcznie robione pierogi czy comber z jelenia smażony na grillu podawany z masłem żurawinowym, kopytkami podsmażanymi na masełku i grzybami leśnymi to zaledwie kilka pozycji z naszej karty, która od lat cieszy koneserów kuchni myśliwskiej.

  • Adres: Plac Zamkowy 15/19
  • Godziny otwarcia: 10:00-00:00 Codziennie
  • Telefon: (22) 831 02 59; 660 155 164
  • Strona internetowa: http://www.placzamkowy.pl