Pracownia krawiecka Józefa Błońskiego w Warszawie – zakład z tradycjami

Pracownia krawiecka na Piwnej 6 w Warszawie została otwarta w 1958 roku. Obecny szef zakładu Józef Błoński uczył się szycia od 1969 roku. Do swojego mistrza Edwarda Jakubowskiego dotarł przypadkiem, po przeczytaniu ogłoszenia. Wahał się wówczas i rozważał możliwość zajęcia się mechaniką samochodową, podobnie jak jego brat. Wybrał jednak pozornie niemęskie zajęcie – krawiectwo. Józef wspomina, że Edwardowi Jakubowskiemu zawdzięcza bardzo wiele. Mówi wręcz o 15-letnim wychowaniu go przez mistrza na człowieka, którym jest dziś.

Materiały wysokiej jakości, atrakcyjny cennik
Nasza warszawska pracownia zajmuje się szyciem na miarę z najwyższej jakości materiałów, pochodzących od producentów francuskich, włoskich i angielskich (takich jak Dormeuil, Scabal i Zegna). Józef Błoński realizuje również zlecenia z ulubionych tkanin powierzonych mu przez Klientów. Wszyscy, którzy się decydują na garnitur na miarę u Józefa powinni pamiętać, że na miejscu znajduje się wybór kilkuset szlachetnych rodzajów materiałów w ekspozycji stałej i kilku tysięcy próbek. Czas potrzebny na zamówienie materiału z próbek to około 7 dni.
Przywiązujemy wagę zarówno do najwyższej jakości usług, jak i do atrakcyjności cen. Dbamy o to, by nasz cennik był dla Klientów konkurencyjny. Należy pamiętać o tym, że szycie na miarę to w perspektywie zaoszczędzone pieniądze. Ubrania szyte na miarę mają niekiedy wyższą cenę niż odzież ze sklepu, ale znacznie wyższą jakość. Uszyty na miarę garnitur to inwestycja na całe lata.

Poprawki krawieckie
W pracowni krawieckiej Józefa Błońskiego w Warszawie zajmujemy się nie tylko szyciem garniturów na miarę, ale wykonujemy także skomplikowane usługi poprawki krawieckie garniturów. Poprawki mogą dotyczyć zmiany w konstrukcji i kroju tej części męskiej garderoby. W większości wypadków udaje się uratować zarówno nowe garnitury, które nie spełniają marzeń o idealnym dopasowaniu jak i ulubione stroje, które z biegiem czasu przestają pasować na sylwetkę właściciela. W takich wypadkach zakres niezbędnych poprawek krawieckich może być bardzo szeroki ale wciąż możliwy do wykonania przez doświadczonego krawca. Kluczowym elementem, który umożliwia bądź ogranicza możliwość wykonania poprawki są przewidziane przez pierwotnego producenta zapasy materiału na szwach. Zakres niezbędnych zmian i poprawek określa Józef Błoński po obejrzeniu garnituru na sylwetce klienta.

  • Adres: ul. Piwna 6/10
  • Godziny otwarcia: 12:00-19:30 Pn-Pt
  • Telefon: 22 831-45-04 / 602-47-36-33
  • Adres mailowy: biuro@blonski.pl
  • Strona internetowa: http://www.blonski.pl/